SİSTEM VE ALTYAPI HİZMETLERİ

ENTEGSİS; E-Fatura, E-Arşiv, E-Defter, E-Bilet vb hizmetleri üretmek üzere büyük yatırımlar yaparak kendi özel bulut ortamını oluşturmuştur

Söz konusu ENTEGSİS Özel Bulut, Turkcell’e ait İstanbul Dudullu ve Ankara Söğütözü’ndeki veri merkezlerinde yapılandırılmıştır.

Bulut Platformu olarak Openstack ve ilgili katmanlarındaki bileşenler kullanılmaktadır. Sunucu sanallaştırma (IaaS), Firewall Servisi (FaaS), LoadBalancer Servisi (LBaaS),  VPNaaS ve Object Storage hizmetlerini devreye almış bulunmaktayız. Object storage servisi tamamen Amazon S3 uyumludur.

Sistem ve altyapı hizmetleri kapsamında özel bulut alt yapımız içindeki İstanbul kaynaklarımızı, seçkin müşterilerimizin kullanımına açmak konusunda bir çalışma içerisindeyiz.

Yakın bir gelecekte Ankara’daki kaynaklarımızı da aynı şekilde seçkin müşterilerimizin kullanımına açmak için çalışmalarımız sürmektedir.

Sistem ve altyapı hizmetlerimize ait özellikleri kısaca özetlersek:

* Tüm sistem birbiriyle tamamen yedekli çalışan iki adet stateful Firewall arkasında yapılandırılmıştır.

* VM ler Sistem FW sinden bağımsız ayrıca yedekli yapıda FW arkasındadır. Ayrıca FWaaS ücretsizdir.

* Ayrıca sunucularınıza bağlanmak için her projeye özel VPN hizmeti verilmektedir, ücretsizdir.

* Sunucuların olduğu network ile bir başka network ü karşılıklı VPN ile bağlamak istenmesi durumunda VPNaaS (site-to-site) ayrıca ücretsizdir.

* VM cihazların İnternet çıkışları vardır ve hızı 20 Mbit’dir. Şu an internet ücretsiz olup yakın gelecekte Amazon veya Google da olduğu gibi bir kota ile takibi tasarlanmaktadır.

* VM cihazlarının monitör edilip takip edilebilmesi için Monitör hizmeti ücretsiz verilmektedir. Monitör yönetim ara yüzü kullanıcı bilgileri kullanıcıya verilmektedir.

* Public IP talepleri proje özelinde değerlendirilmektedir.

* Bulut yönetim ara yüzü için erişim bilgileri kullanıcıya verilmekte, kullanıcı kendi kaynaklarını kendisi yönetmektedir.

Bu başlıkların yanı sıra özel projeler kapsamında yürütülen sistem ve altyapı hizmetleri ile sunucu, veritabanı, ağ yönetimi, telefon santrali, arşiv tarayıcıları, otopark otomasyonu, personel devam kontrol sistemi (PDKS), güvenlik kameraları, sistem odaları, bilgi güvenliği yönetimi gibi birçok konuda sürdürülebilirlik ve bakım başlıklarına ait hizmetleri ekosistemimiz ile beraber hizmetinize sunuyoruz.


ENTEGSİS
 

Masaüstü ve Mobil uygulamarı ile gerçek zamanlı çalışma.

Zamandan ve aşırı iş gücünden tasarruf.

İsteğe bağlı olarak geliştirme sürekliliği.
 

Kullanıcı dostu arayüz ve entegre sistem.

Basit ve anlaşılır arayüz ile kullanım kolaylığı.

Uzaktan erişim, işlemlerde güvenli ve hızlı bağlantı.

0212 671 83 86

Canlı Yardım

Demo Talep Formu

Modül Talep Formu